Pleksi, bilhassa reklam endüstrisinde çok sık sarfedilen bir neden olmakla birlikte, bundan sonra hayatın anında her bölümünde kullanılmaktadır. Polimetilmetakrilat ismi verdiği bir petrokimya ürünü olan Pleksi, saydam, yarı saydam ve geçirgenliği olmayan türlerden elde edilir. 1mm’den 5mm’ye kadar kalınlıklarda üretilir. Farklı renkleri mevcuttur. Tabii değişik saniyesel amaçlarla üretilmiş çok kalın pleksi mamüllerde mevcuttur fakat bu mamüller prekende olarak elde edilmesi zor mamüllerdir. Bahsettiğimiz gibi, pleksi bir petrokimya ürünüdür ve natural olarak ısı mukavemeti düşük olmakla birlikte, yanıcıdır. Bu sebeple, oksijen ve plazma gibi tekniklerle biçimlendirilmesi söz hususu değildir. Fakat Lazer Pleksi Kesim teknolojisinde, ışın genliği değiştirilebilir olmasından bu gereçi kesilebilmesi ya da biçimlendirilebilmesi olasıdür. Hatta genel geçer prensiplere göre, plaksi kesmek amacıyla en ideal ürün lzerdir. Zira belli bir oran ısı direncinden faydalanır ve kesme işlemi, konvansiyonel cnc makinelerine nazaran daha süratli olmaktadır. Buradan da anlayacğımız gibi, pleksi, normal CNC tezgahlarında da biçimledirilebillir. Fakat proses bir oran uzundur ve Lazer Pleksi Kesim teknolojisinde hassasiyet çok daha yüksektir.


Lazer Pleksi Kesim yapan firmalar, İstanbul’un endüstri bölgeleirnden olan İkitell, Dudullu mevkiinde yoğunlaşmıştır. Bu firmalar pek çok kesim çeşidine sahip olabildikleri gibi, sadece lazer işi yapanlar da mevcuttur. Reklamişlerine yoğunlaşmış kesim atölyelerinde kuşkusuz mekanik cnc ve lazer dışında bir kesim öğeyi bulunmaz, çünkü sarfedilen gereçler itibariyle buna lüzum yoktur.


Lazer teknolojisi, anında her gereç üstüne çeşitli çizimler yapabilir. Örneğin, firmanıza ait çok çeşitli ir bir logonun pleksiglass üzerie çizilmesini isteyebilirsiniz. Genellikle ışıklı pleksi tabelalarda, lazerin keserken meydana çıkardıığı dizüyondan da faydalanarak çok şık görseller el edilmesi olası olabilmektedir. Tabii Lazer Pleksi Kesim teknolojisinin sürat faktörünü de göz ardı etmemek lüzumir. Oldukça yüksek süratte ve yüksek kalştede neticeler elde etmek amacıyla lazer teknolojisi en doğru tercih olacaktır. Lazer Pleksi Kesim fiyatları ise, genel bir baremde seyretmeyip, işin niteliğine ve niceliğine göre değişmektedir. Kullanılan teknoloji anında her yerde aynı bulunduğu amacıyla, bir nitelik farkı beklenmez. Bu amaçla Lazer Pleksi Kesim fiyatları hususu ile ilgili seçim yapar iken fiyata odaklanılabilir.

Yardıma mı İhtyacınız Var?Operatörümüz Müsait